Een 'milde uitleg' van SOX zou in de ogen van een aantal grote Nederlandse bedrijven moeten leiden tot een substantiële verlaging van de accountantskosten. Maar of dit inderdaad zo is?
De daling van de beschikbare financiële middelen en een toenemende werkdruk. Het is een tweestrijd waar Karin Bisschop, Chef van de Dienst Financieel Economische Ondersteuning bij de Politie Amsterdam-Amstelland dagelijks mee te maken heeft. 'Er wordt gewerkt aan een zo efficiënt mogelijke inzet van mensen en middelen. Dit gaat gepaard met standaardisatie, herinrichting van werkprocessen en soms ook concentratie van mensen en middelen'.
Het Ministerie van Buitenlandse Zaken werkt sinds begin 2007 met control-units die vaak meer dan één organisatieonderdeel bedienen. Als het aan Hoofd Planning en Control van het Directoraat-Generaal regiobeleid en consulaire Zaken Peter Provily ligt, wordt het administratieve proces organisatiebreed verder gestandaardiseerd en efficiënter uitgevoerd. 'Managerial control zal zich verder ontwikkelen waardoor de toegevoegde waarde binnen beleidsontwikkeling en beleidsuitvoering groter wordt.'
'Deelnemerbeheer op hoger plan', zo heette de uitdaging van directeur financiën Hans van Elzakker van ROC Eindhoven. Doel van het project was het verhogen van de kwaliteit van de deelnemergegevens in de dossiers en in het deelnemerregistratiesysteem. 'Daarnaast is het de taak van de financiële functie om het management te adviseren over de financiële consequenties van beleidskeuzes. Het primaire onderwijsproces moet immers wel betaalbaar blijven.'
Innovatie binnen de financiële functie speelt een steeds grotere rol bij CWI. 'Er wordt een beroep gedaan op het vermogen om een draagvlak voor nieuwe werkwijzen te creëren', legt Directeur Financiën, Planning & Control Harry Jansen uit. Met de implementatie van smartscanning van facturen, werd een efficiency van 12 fte bereikt.
Van de overheids-/non profit organisaties zijn het ministerie van Financien, de Belastingdienst, het Ministerie van Economische Zaken en De Nederlandsche Bank het meest genoemd als favoriete werkgever. Dat blijkt uit het onderzoek 'Best Employer to Work For in Finance'van Finance.nl, de vacaturesite voor financials, onder 1576 financieel managers.
Risico's voor de bedrijfsvoering beperken zich niet tot fysieke gebeurtenissen zoals uitval van machines, een stroomstoring of brandschade. Een interruptie in de toeleverancierketen of bedrijfsstilstand in buitenlandse vestigingen zijn eveneens risico's waar organisaties rekening mee moeten houden. Een goed plan voor de bedrijfscontinuïteit helpt.
Een paar jaar geleden, halverwege 2005 om precies te zijn, deed Jan van den Belt in Chief Financial Officer een aantal stevige uitspraken over groei, besparingen en... winst maken. Hoe staan de zaken vandaag? Gaat het goed met Océ? Hoe lopen projecten? Worden doelen gehaald? Hoe denkt hij over de veranderende functie van CFO's?
Vrijwel alle Nederlandse beursgenoteerde bedrijven zijn de laatste maanden wel een keer genoemd als potentiële fusie- of overnamekandidaat. De gedachtegang daarachter is simpel: er is heel veel geld op zoek naar een bestemming, Nederlandse beursfondsen zijn in verhouding tot hun buitenlandse branchegenoten vaak goedkoop en een verhaal valt altijd te bedenken. Dat blijkt uit onderzoek door IRIS, het onderzoeksbureau van Rabobank en Robeco, waarvan de resultaten gisteren bekend zijn gemaakt.
Hét hot item tijdens de zesde CFO Day waar meer dan zeshonderd bezoekers op afkwamen? Juist ja, private equity. En de dreiging die ervan uit gaat. Vijf betrokkenen discussieerden in een forum over de rol van het bovenste segment in durfkapitaal. 'Het gaat gebeuren dat bedrijven onder de schuldenlast omvallen.'
De grote private equity fondsen slokken de wereld op. Althans, als we de kranten moeten geloven. Maar de meeste bedrijven zijn veel te klein om de aandacht van het grote geld te trekken. Startende ondernemers op zoek naar geld proberen in kleine zaaltjes informal investors te strikken.
Niet altijd onderkennen overnameadviseurs de fiscale gevolgen van de manier waarop een structuur juridisch tot stand wordt gebracht. Dat terwijl keuzes in het verleden vaak de basis vormen voor de toekomst. Een aansprekend voorbeeld uit de praktijk.
Na de aanval van het fonds TCI op ABN Amro, is er nogal wat te doen over hedge funds en private equity. Wat ons daarbij opvalt, is dat alle hedge funds over één kam worden geschoren. In de praktijk zijn er niet zoveel zogenaamde activistische fondsen als TCI en bedienen hedge funds zich van een uitgebreid pakket aan strategieën en mogelijkheden.
Nederlandse pensioenfondsen worstelen met de invoering van de regels voor goed pensioenfondsbestuur die op 1 januari 2008 ingevoerd moeten zijn. Dit blijkt uit onderzoek van KPMG Financial Services onder 75 Nederlandse pensioenfondsen.
Per 1 juli 2007 is drs. Edwin Busio benoemd tot Algemeen Directeur Coface Nederland Finance. In deze functie zal Edwin (34) verantwoordelijk zijn voor de groei en ontwikkeling van de factoringactiviteiten van Coface Nederland Finance.
De IB-Groep staat voor belangrijke veranderingen. Over een aantal jaar moet de informatiebeheerder hetzelfde werk verzetten met aanzienlijk minder kosten, óf meer werk verzetten met dezelfde kosten. Wim Westerbeek, concerncontroller, vertelt waarom de IB-Groep desondanks een leuke werkgever is. 'We zijn hier soms te bescheiden, maar er gebeurt hier heel veel.'
De aandacht voor compliance binnen corporate governance laat nogal eens te wensen over. Meer en meer wordt de noodzaak duidelijk van een apart Compliance committee, ontvlochten van het huidige audit committee.
Private equity komt steeds vaker in het nieuws. Die berichtgeving is vaak negatief. Dit is voornamelijk een gevolg van het onterechte verwijt dat private equity-fondsen alleen aan de korte termijn denken en een bedrijf 'leegvreten'. Private equity wordt daarnaast vaak geassocieerd met hedgefondsen, terwijl er toch een fundamenteel verschil bestaat. Hoe gaan private equity-fondsen eigenlijk te werk?
Het schaakspel tussen beursgenoteerde vennootschappen en private ondernemingen met als inzet 'de beste bestuurders' is begonnen. Wat gebeurt er als de laatste de eerste mat zetten?
Ondernemingen die aan zowel de Amerikaanse als de Nederlandse beurs staan genoteerd, hoeven niet langer met twee verschillende 'in control'-verklaringen in het jaarverslag te komen.
Nu de economie bloeit, is omzet genereren een makkie. Klanten dienen zich bijna vanzelf aan. Maar bedrijven maken zich nu al zorgen over het omslagpunt. Marktposities verdwijnen dan als sneeuw voor de zon. Strategisch groeien kan bedrijven crisisproof maken.
Hoe onafhankelijk is de commissaris? Commissarissen kunnen voldoen aan de onafhankelijkheidscriteria zoals beschreven in de code-Tabaksblat, maar hoe zit het met de onafhankelijkheid van hun besluitvorming? Een jaarverslagenonderzoek wijst uit dat de besluitvorming in de raad van commissarissen van AEX-beursgenoteerde bedrijven allerminst onafhankelijk is.
De afgelopen maanden hebt u geen krant kunnen openslaan, geen internetnieuwssite kunnen bezoeken en geen nieuwsprogramma kunnen bekijken of beluisteren, of de termen private equity kwam voorbij. Vaak in een zeer negatieve context. Ten onrechte.
Personeelszaken werd lang geleden omgedoopt in Personeel en Organisatie om de blik te verruimen. Daarna werd het perspectief weer teruggeschroefd naar Human Resources, om vervolgens de vleugels uit te slaan naar Strategic Human Resource Management. Wat is dat nu weer?
Uit onderzoek blijkt dat de helft van het crediteurenbestand verantwoordelijk is voor slechts één procent van de betalingen. Bij reverse factoring decentraliseert de organisatie het verwervingsproces van laagwaardige aankopen en brengt het het bijbehorende factureringsproces onder bij een derde partij.
In de afgelopen 3,5 jaar heb ik zo'n 35 medewerkers aangenomen. Stuk voor stuk financiele professionals. Slechts een handvol ervan hebben de groei van TomTom niet overleefd. Dat betekent dat het merendeel mee heeft kunnen groeien met de onderneming. Deze professionals hebben zich zeer sterk ontwikkeld. Ook dat is talent development. Niet voor niets roepen wij in advertenties dat je bij TomTom de kans hebt om je stempel op het bedrijf te drukken.
Twee vijfde van de financiële professionals werkt niet bij één van hun favoriete top drie aan werkgevers. En een op de tien financiële professionals is actief op zoek naar een andere werkgever. Dit blijkt uit onderzoek van Finance.nl, de vacaturesite voor financials, onder 1576 financieel managers.
De top 100 van meest populaire werkgevers bevat veel bekende namen, maar even goed ook wat verrassingen. Uit de favoriete branches hebben in totaal 1576 financiële professionals hun favoriete bedrijven gekozen. In totaal zijn er 129 bedrijven opgenomen in de keuzelijsten. Rabobank (20%) en KLM (19%) zijn het meest vaak genoemd als favoriete werkgever door financiële professionals. De ING Bank komt met 16% op de derde plaats.
Als een van de grotere accountantsorganisaties in Nederland zit Accon avm boordevol ambitie. Groeiambitie wel te verstaan. Maar om die doelstellingen te verwezenlijken is het belangrijk dat de medewerkers zich er prettig bij voelen. 'Wij zoeken naar de juiste mensen op de juiste plaats.'
Binnenkort komt de International Accounting Standards Board (IASB) met conceptregelgeving die specifiek is geschreven voor het midden- en kleinbedrijf (mkb). Het gaat om een soort "IFRS lite" voor niet-beursgenoteerde ondernemingen. Daarna hangt het van Brussel af of IFRS ook verplicht wordt gesteld voor het MKB in Nederland en in de rest van de EU.
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl