Creditmanagement functionaliteit is binnen de meeste standaard boekhoudsoftware geen optie en blijft vaak beperkt tot een ouderdomsanalyse en een generieke aanmaning. Functionaliteiten als klantsegmentatie, business rules, het vastleggen en controleren van een betalingsregeling of het bijhouden van klantendossiers blijven vooralsnog voorbehouden aan gespecialiseerde creditmanagement software.
Een goede afweging tussen een publieke uitvoering voor de Ziektewet of het eigenrisicodragerschap kan de BV Nederland 392 miljoen euro per jaar opleveren. Grote werkgevers kunnen gemiddeld 70% besparen op de kosten voor de Ziektewet als zij deze niet onderbrengen bij het UWV, maar bij een private partij.
In de zaak ATP PensionService (hierna: ATP) heeft het Hof van Justitie op 13 maart 2014 een zeer belangrijke uitspraak gedaan. In deze uitspraak merkt het Hof van Justitie een pensioenfonds aan als een gemeenschappelijk beleggingsfonds.
Het volume van de uitvoer van goederen was in januari 0,6 procent groter dan een jaar eerder. Ook in december 2013 groeide de uitvoer licht (0,2 procent). Het volume van de invoer nam in januari met 0,3 procent toe na een groei van 1,3 procent in december. De volumecijfers zijn gecorrigeerd voor werkdageffecten.
Automatisering staat hoog op de agenda bij finance professionals. Immers, hoe minder tijd zij besteden aan basisprocessen en standaard rapportages, hoe meer tijd ze hebben om de business te helpen en vooruit te kijken. Naar aanleiding van Financial Systems, dé beurs voor financiële software die zal plaatsvinden op 22 mei, deed FM.nl een onderzoek naar de huidige status van automatisering van finance processen. Hoe staat het ervoor?
Wat vooral in het oog springt binnen de vernieuwde Microsoft Officeomgeving is de strakke bijna sober aandoende interface van het lint, zeker als je het vergelijkt met de bont geschakeerde linten van de versies 2007 en 2010. Wat zijn andere belangrijke verbeteringen binnen Excel 2013? Expert Geert Wessels zet de 5 belangrijkste op een rij.
Marketingvergoedingen die als provisie zijn aan te merken zijn niet toegestaan. Dit geldt voor zowel het provisieverbod voor beleggingsondernemingen als voor het provisieverbod voor financiële dienstverleners.
Op 18 december 2013 heeft het kabinet samen met oppositiepartijen D66, ChristenUnie en SGP een akkoord gesloten over de pensioenwijzigingen vanaf 1 januari 2015. Hiermee wordt invulling gegeven aan nieuwe fiscale kaders voor pensioenregelingen. Moet u wat doen? Zeer waarschijnlijk wel. Volgens cijfers van de Nederlandsche Bank is de kans ruim 90% dat uw pensioenregeling dit jaar moet worden aangepast.
In februari zijn 606 bedrijven en instellingen (exclusief eenmanszaken) failliet verklaard. Dit zijn er 11 meer dan in januari. Vooral in de handel (145), de financiële dienstverlening (88) en de industrie (78) gingen bedrijven failliet.
Investeringen in de Europese vastgoedsector gaan dit jaar fors toenemen. Vooral West-Europese markten zijn naar verwachting de komende twaalf maanden in trek bij investeerders. Daarbij gaat de meeste aandacht uit naar vastgoed in Duitsland, gevolgd door Spanje, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
Om gelijk met een open deur te beginnen: De kostprijs weten van producten, diensten en services is voor een organisatie van groot belang om op termijn de continuïteit te blijven garanderen. De kostprijs is een belangrijk stuurmiddel om de marketing en salesstrategie te bepalen. Maar hoe doet u effectief dit met de complexe product-dienst combinatie ICT?
Een gezonde 'doe-het-zelf'-mentaliteit als het gaat om kredietrisico's brengt veel voordelen met zich mee. Organisaties die het credit risk-proces niet alleen aan verzekeraars overlaten, maar zelf uitvoeren, maken minder kosten en zijn flexibeler, zonder dat hun risicoprofiel hoeft te veranderen. Zeker nu kredietverzekeraars hun limieten hebben aangescherpt, loont het om zelf 'in control' te zijn.
In 2013 waren er 70.000 personen die de kans op succes zo klein vonden dat ze niet naar werk hebben gezocht. Dit zijn er bijna twee keer zoveel als in 2008. Vooral 55- tot 65-jarigen waren pessimistisch over het vinden van een baan, meldt het CBS.
Afgelopen dagen verscheen het boek 'De Vergeten Oplossing' van Eric Broekhuizen, dat gaat over de doorbraak naar een duurzame economie. Hét boek voor diegenen die zich nooit bezighouden met duurzaamheid maar een complete stand van zaken willen in gemakkelijk leesbare vorm.
Onderzoek van trainingsplatform Direction onder 2.567 Nederlandse medewerkers, managers en directieleden toont aan dat 78,8% van de vrouwen en 87,2% van de mannen onbewust een voorkeur heeft voor een man als leider.
Op donderdag 20 maart presenteert onze blogger Rob ter Hedde de eerste resultaten van het onderzoek naar mensgericht prestatiemanagement dat hij samen met de Hogeschool Utrecht heeft uitgevoerd op de International Conference on Management, Leadership & Governance in Boston.
Dit artikel beschrijft de mogelijke impact van 3D printing, scannen en reversed engineering. Hoe gaat het landschap voor productie en credit risk management in de komende jaren veranderen?
De Raad van Commissarissen van Koninklijke DSM draagt Geraldine Matchett voor als lid van de Raad van Bestuur per 1 augustus 2014, waarna zij per 1 december 2014 Rolf-Dieter Schwalb zal opvolgen als Chief Financial Officer, meldt het concern maandag voorbeurs.
CFO Luurt van der Ploeg (43) van Vesteda ziet af van tweede termijn en zal het bedrijf op eigen verzoek verlaten per 1 april 2014 om zich te wijden aan een nieuwe uitdaging.
Het percentage van de belastingrente (voorheen heffingsrente) wordt voor de vennootschapsbelasting gelijk gesteld aan de wettelijke rente voor handelstransacties met een minimum van 8%.
Het bewaken van marges en inperken van risico's in de transport en logistieke sector is een zeer uitdagende klus, die Frank Gensen sinds 2008 met veel passie uitvoert bij Koninklijke Rotra Forwarding. Gensen werkte aan verschillende verbetertrajecten, waaronder een complex segmentatiemodel, waarmee hij de financiële en commerciële ontwikkelingen van klanten op de voet kan volgen.
In deze tijden van economische teruggang is het voor Essent van groot belang dat facturen tijdig door klanten worden betaald. Marco van Katwijk heeft er daarom met zijn team voor gezorgd dat het creditmanagement proces in zijn geheel, dus van facturatie tot en met incasso / deurwaarder in zijn geheel is herontworpen en is ingericht op een klant georiënteerde wijze.
De crisis heeft keihard huisgehouden in de markt van sociale huurwoningen, waarin Stichting Nijestee in de stad Groningen hofleverancier is. Toch is Manager Woonadministratie Henk Dijk er met zijn team in geslaagd een lagere huurachterstand, minder afschrijvingen, minder gerechtsdeurwaarderdossiers en een stabilisatie van het aantal ontruimingen te realiseren, zonder een compromis te doen aan de maatschappelijke kerndoelstellingen van de huisvester.
Ron Hooghoff is in 1999 bij DPD aangesteld om de afdeling Credit Control te ontwikkelen. Debiteurenbeheer werd er destijds een beetje bijgedaan. Nu staat er een professional team met vijf personen en is de DSO afgenomen van 100 dagen tot slechts 24 dagen. Een opmerkelijk resultaat.
In de krimpende boeken- en tijdschriftenmarkt waar uitgeversconcern Audax zich in bevindt, is grip op de debiteuren- en crediteurenprocessen cruciaal voor succes. Gerrie Kolen heeft creditmanagement op de kaart gezet door een shared service center op te zetten voor de cashafdelingen van de diverse werkmaatschappijen, en door systemen en processen zo te standaardiseren en automatiseren dat er één manier van werken is ontstaan. Het bijzondere aan het opzetten van het shared service center is dat het veel diverse branches betreft. Van uitgeverij tot de verkoop aan consumenten en abonnees.
In dit overzicht vindt u de vijf inspirerende best practices die in 2014 zijn genomineerd voor de Credit Management Award, en die aantonen hoe u in verschillende branches succesvol creditmanagement kunt realiseren. Met gedenkwaardige anekdotes, concrete tips en bruikbare inzichten zijn deze vijf cases de ultieme inspiratiebron voor diegenen die het creditmanagement binnen hun organisatie verder willen professionaliseren.
Momenteel bevindt de accountantspraktijk in Nederland zich in roerig water. Enerzijds leidt de verplichte accountantsroulatie tot onzekerheden (en extra kosten) rond het behoud van klanten en het invullen van wegvallende klanten met nieuwe controleklanten. Anderzijds zorgen de stijgende vereisten van de kant van de controleklant voor een noodzakelijke verdieping in het vermogen van de accountant om een oordeel te vellen over de staat van de te controleren onderneming. Dit in reactie op de verscheidene boekhoudschandalen, waarbij een aantal controlerende accountants aantoonbaar tekortschoot in zijn taak.
De zakelijke dienstverlening zal volgens ABN AMRO slechts beperkt groeien. Het marktvolume in de sector lag - ondanks een opleving in 2011 en 2012 - in 2013 bijna 10 procent onder het niveau van 2008.
Nederlandse bedrijven die inzetten op innovatie doen het aanmerkelijk beter dan andere bedrijven. Hun omzet- en winstverwachtingen voor 2014 zijn veel rooskleuriger dan die van de rest. Dit komt met name omdat elke euro die zij in innovatie investeren dankzij het op de markt brengen van nieuwe producten ruimschoots wordt terugverdiend.
Op woensdag 5 maart verzorgde FM Club, hét platform voor ambitieuze financials en zzp-ers in finance, weer een interessante editie van FM Club op het hoofdkantoor van AFAS in Leusden. Het thema van deze editie was 'The Real Time Business Controller'.
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl