Het Hof Amsterdam heeft recent een belangrijke uitspraak gedaan over de vervangingsreserve.
De Raad van Commissarissen van Van Lanschot NV heeft het voornemen om mr H.H. (Hanso) Schotanus à Steringa Idzerda (57) te benoemen tot lid van de Raad van Bestuur van Van Lanschot NV / F. van Lanschot Bankiers NV.
Van Limburgh heeft ruime ervaring in de markt waarin Qurius actief is: geïntegreerde bedrijfsoplossingen op basis van Microsoft-technologie.
Er was een tijd dat de bakker bij wie je je brood kocht zijn brood zelf bakte. Als het brood bedorven was, wist je ook wie je erop moest aanspreken. Maar nu? Onlangs kochten wij een computer bij een e-tailer. Een winkelier die zijn goederen verkoopt via internet in plaats van een winkel, dachten we. Wat is het verschil met een 'echte' winkelier?
TKH maakt bekend dat zij overeenstemming heeft bereikt over de overname van de Nederlandse onderneming Lapwing BV, gevestigd te Kolham.
Wie heeft niet eens naar zo'n baan verlangd? Een beetje belastingvrij jekkeren op een motorfiets en je verder te goed doen aan de geneugten van het leven. Zeker een financieel brein van zo'n motorclub heeft het goed. Tot je promotie maakt.
Chief Financial Officer Magazine looft een prijs uit van 2500 euro voor de beste scriptie over een financieel onderwerp. Met deze prijs wil het tijdschrift de kennisontwikkeling en verspreiding stimuleren. De categorien voor 2005 zijn: shared services, procurement, etc........................... De prijs wordt uitgereikt op de 4e CFO Day op 16 juni 2004 in Noordwijkerhout. Alle kanshebben studenten worden als gast uitgenodigd.
Op 23 september jl. vond het eerste Jaarcongres Controlling plaats. Geen tijd gehad om te komen? Toch benieuwd wat u allemaal had moeten weten over de veranderende rol van de controller? Klik dan verder om de presentaties van de sprekers te downloaden.
Heden zijn de definitieve contracten ondertekend voor de overname van Ven Groothandelcentrum BV door Sligro Food Group NV. De intentie tot overname is op 23 juli jl. aangekondigd.
Anton van Rossum (59), die reeds eerder aan de Raad van Bestuur had laten weten zijn contract niet te zullen verlengen na augustus 2005, heeft beslist zijn functie over te dragen aan Jean-Paul Votron (53). Jean-Paul Votron was tot nu bij Citigroup als CEO West- Europa, Centraal Europa, Rusland, het Midden Oosten en Afrika voor de Retail Bank. Hij neemt de functie van CEO van Fortis over vanaf 11 oktober 2004.
Bubbels zijn favorieten onderwerpen in de financiële pers. Ook nu wordt de lage rente in de VS gezien op een bubbel die snel zal exploderen.
Afgelopen donderdag stegen de koersen op de Amerikaanse obligatiemarkt weer fors. Curieus want er komt aanstaande dinsdag toch een rentestijging aan.
Corus maakt voor het eerst in haar vijfjarig bestaan winst. En dat was wel nodig ook want anders was het bestaansrecht van het bedrijf ernstig in twijfel getrokken.
Het is een mooi vak, financieel management. Alleen jammer dat de buitenwacht niet altijd geïnteresseerd is in al die vaste en vlottende euro's. Van tijd tot tijd een gewiekste marketingactie kan wonderen doen. Zie de 'uitgelekte' miljoenennota.
Per 1 januari 2005 bestaat de huidige kinderopvang regeling niet meer. Vanaf deze datum mag een werkgever maximaal tweemaal 1/6 bijdrage in de kosten van de kinderopvang. De belastingdienst levert een bijdrage die afhankelijk is van het inkomen van beide partners.
In Het Financieele Dagblad van 1 september 2004 stellen Bos en Visser dat de grootste uitdaging uit de code Tabaksblat is om risicomanagement op orde te brengen. Maar implementeren van risicomanagement is meer dan het voldoen aan wetten en regels. Het vraagt om verankering van de risicomanagement functie in de organisatie en het vraagt om cultuurverandering: "in control" willen zijn, niet omdat het moet, maar omdat het beter is.
Als u voor 2004 een voorlopige teruggaaf heeft, dan rekent de Belastingdienst automatisch uw voorlopige teruggaaf voor 2005 uit op basis van uw voorlopige teruggaaf 2004 en overige gegevens die bij de Belastingdienst bekend zijn.
De BPM Business-lijn binnen de internationale TRANSFLOW groep is per 1 september 2004 verzelfstandigd. Ondersteund door een groep internationale investeerders, zal zij verder gaan onder dezelfde naam als haar gerenommeerde COSA-producten voor Business Process Management, Document- en Recordsmanagement. Dankzij deze aanzienlijke financiële impuls, zal COSA zich nog duidelijker kunnen manifesteren als hét Europese alternatief binnen een verder door Amerikaanse partijen gedomineerde markt.
Het tijdschrift Chief Financial Officer besteedde enkele maanden geleden aandacht aan de vraag waarom fusies en overnames zo vaak mislukken. Een actueel onderwerp, zeker gezien de plotselinge ineenstorting van het Begemann-concern. Had Joep maar beter geluisterd - naar Leo van de Voort, bijvoorbeeld.
Nieuwe, zelfstandig opererende onderneming wordt onbetwiste wereldmarktleider in aquacultuur.
Heemskerk: "Goed resultaat over eerste halfjaar 2004".
Geert Wilders zegt de VVD vaarwel. Kamerlid Joost Eerdmans wil de LPF nieuw leven inblazen. En wilde Peter R. de Vries niet ook de politiek in? Wat moeten we aan met al deze post-Pim-politici?
De directies van N.M.T. Group en van der Hoop Bankiers NV maken bekend, dat in vervolg op het tekenen van een intentieverklaring op 16 augustus 2004 overeenstemming is bereikt over de belangrijkste voorwaarden waartegen NMT 100% van de aandelen van First Alliance Trust NV zal verwerven.
Quion, zakelijk dienstverlener binnen de hypothecaire waardeketen, heeft onlangs een contract gesloten met GMAC-RFC, dochter van General Motors, aangaande deelname in Quion's fundingmodel.
Als Gijs en Victor en Paul onbeschaamd kunnen bijbeunen, waarom dan andere journalisten niet? Alleen: hoe treed je toe tot het circuit van duurbetaalde schnabbelaars?
SAP-dienstverlener Ctac heeft over de eerste helft 2004 een nettoresultaat gerealiseerd van EURO20.000 (1e helft 2003 EURO0,2 miljoen negatief, dit is exclusief het éénmalige boekverlies van EURO0,9 miljoen op het afstoten van de Spaanse activiteiten in 2003).
Clinton, Lubbers en (een aantal treden lager op de leiderschapsladder) Oudkerk en nu weer Tjalling Halbertsma. De lijst van leiders die in een schandaal verwikkeld raken is lang. Zou het toeval zijn dat van tijd tot tijd een gelouterde leider door de mand valt?
Sneller, frequenter rapporteren op een uniforme en heldere manier. Dat is wat de Janssen de Jong groep wilde bereiken met de invoering van het nieuwe managementinformatiesysteem. Controller Kees van As speelde een belangrijke rol bij de implementatie en optimalisatie van het systeem.
De uitdagingen zijn en blijven groot bij het Telematica Instituut, aldus controller Frank Kolner. Niet alleen vanwege de inhoudelijke ontwikkeling van de telematica-markt, maar vooral vanwege het continue zoeken naar een balans tussen overheids- en marktfinanciering. 'Keer op keer staan wij voor situaties die uniek zijn voor alle betrokken partijen, inclusief de belastingdienst. Dus moet je pionieren op financieel gebied; dat trekt me hier enorm aan.'
kreeg Jan-Peter Balkende lof toegezwaaid. Hij was immers "verantwoordelijk" voor de benoeming van Neelie Kroes.
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl