KPMG concludeert in het tweede jaaroverzicht van trends in de verslaggeving dat jaarverslagen in hun rapportage over prestaties, strategische vergezichten en risicoweging teveel gericht zijn op korte termijn financiële doelstellingen - en dat daardoor de informatieverstrekking aan beleggers tekortschiet.
Verzekeraar ASR gaat naar verwachting op 10 juni naar de beurs in Amsterdam. Dat heeft NLFI, de stichting die namens de Nederlandse staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert, maandag bekendgemaakt.
Team van 50 blockchain ontwikkelaars en designers opereren vanuit Dublin Deloitte maakt vandaag bekend een Financial Services Blockchain Lab op te zetten als onderdeel van haar Europese Financial Services FinTech initiatief 'The Grid'. In de komende drie jaar zal Deloitte stevig investeren in het Lab dat gehuisvest is in Dublin en de komende 18 maanden zal het team uitbreiden tot 50 professionals.
Puur Data trendsetter in Nederland door het aanbieden van een end-to-end Big Data-as-a-Service-oplossing. Als één van de eersten in Nederland levert Puur Data vanaf heden een Big Data-analyseoplossing uit de cloud. Dit betekent voor eindgebruikers geen upfront investeringen meer en snel starten. Binnen vier weken kunnen de eerste resultaten worden bereikt.
Verzekeringsmakelaar en risicoadviseur Aon en informatiebeveiligingsexpert Fox-IT gaan samenwerken. Samen ondersteunen ze organisaties om cyberrisico's in kaart te brengen, te beperken en eventueel de risico's af te dekken met een cyberverzekering. Door de introductie van deze gezamenlijke dienstverlening kunnen organisaties bij de partijen terecht voor alle vraagstukken op het gebied van cyberrisico's.
"Lineair denken in een niet lineaire wereld is zinloos!" Dat is de zin die er voor Rowan Gibson, wereldwijde innovatie leider en auteur van vele bestsellers op het gebied van innovatie, zoals 'The four lenses of Innovation', uitspringt in het nieuwe boek Management in Singularity van Prof. dr. Tjeu Blommaert en mijzelf. In het boek doen we een oproep voor actie en geven we food for thought omdat exponentiële technologische ontwikkelingen ons in een hoog tempo naar Singularity leiden.
Het jaarlijks terugkerende evenement voor financiële software and tools Financial Systems - dat dit jaar voor het eerst samen gehouden werd met de beurs Accountancy Systems - vond donderdag 26 mei plaats in het NBC te Nieuwegein. De ruim 1.000 aanwezige finance professionals kregen een blik in de nabije toekomst van financiële technologie, een toekomst waarin robot accountants al het routinewerk overnemen.
De Vereniging van Registercontrollers (VRC) heeft besloten een onafhankelijker koers te gaan varen van de NBA. Dat is donderdag besloten tijdens de ledenvergadering, zo meldt Het Financieele Dagblad.
Ondanks de link tussen ongelicentieerde software en cyberaanvallen, gebruiken Nederlandse computergebruikers veel pc-software waar zij niet de juiste licenties voor hebben.
Erik Baas heeft gisteren een reis naar Dubai ter waarde van 5.000 euro gewonnen bij een trekking tijdens AccountancySystems. De prijs werd ter beschikking gesteld door AccountantWeek.
Tijdens Financials Systems 2016 heeft André Salomons het eerste exemplaar van zijn nieuwe boek Van Slow Close naar Fast Close uitgereikt aan Jeppe Kleyngeld, hoofdredacteur van FM.nl.
Drie kantoren zijn in de prijzen gevallen bij de uitreiking van de Accountancy Awards gisteren in Nieuwegein: Easy ZZP, IBEO en Koenen & Co. Van de negen genomineerden hadden deze drie de beste 'pitches' naar de mening van de jury. Drie overtuigende winnaars, die de klant centraal stellen.
Recruitment organisatie Michael Page roept de overheid op de negatieve gevolgen van de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (DBA) te erkennen en snel corrigerende maatregelen te nemen. Met de invoering van de nieuwe wet, die sinds 1 mei de VAR vervangt, wordt het risico voor de opdrachtgever op boetes en naheffingen bij het inhuren van zzp'ers groter, zo stelt de organisatie.
Experts uit het buitenland die hier komen werken kunnen een onbelaste vergoeding krijgen van 30% van hun brutoloon. De regeling, waarmee in 2014 bijna EURO 700 miljoen gemoeid was, moet mensen met een schaarse deskundigheid aantrekken en het Nederlandse vestigingsklimaat verbeteren. Maar gebeurt dat ook? Volgens de Algemene Rekenkamer is het onduidelijk of de 30%-regeling de beoogde effecten sorteert.
Steeds meer bedrijven treffen een schikking als zij worden beschuldigd van discriminatie. Dat concludeert het College voor de Rechten van de Mens op basis van het Jaarverslag en de Monitor discriminatiezaken over 2015.
FinTech-startup Savedo biedt Nederlandse spaarders 1,6% rente op 1-jarige deposito. De historisch lage spaarrente is al langere tijd een issue in Nederland. Niet alleen onder spaarders, ook toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich grote zorgen. Negen op de tien Nederlanders zijn dan ook ontevreden over de huidige spaarrente. Vier op de tien geven aan niet op de hoogte te zijn waar de hoogste rente te krijgen is. Dat blijkt uit onderzoek* van FinTech start-up Savedo onder Nederlandse spaarders.
De economie draait weer wat beter, maar dat betekent allerminst dat ondernemingen het makkelijk hebben. Dynamiek in de buitenwereld zorgt voor een snellere wisseling in resultaten. Voor de creditmanager is het de uitdaging om de risico's bij groei te beheersen en zorg te dragen voor een voorspelbare cashpositie. Hoe gaan zij met deze uitdaging om? FM.nl zet de 5 belangrijkste trends op een rij.
Het Nederlandse MKB maakt voor vreemd vermogen nog altijd het meest gebruik van bancaire financiering. Eind 2015 hadden de grootbanken in totaal 285 miljard euro krediet uitstaan bij het Nederlandse bedrijfsleven, waarvan 130 miljard euro aan het MKB. De laatste jaren is de diversiteit van financieringsvormen wel toegenomen.
Hoewel iets minder uitbundig dan een jaar eerder, zijn CFO's wereldwijd gematigd positief over de economische ontwikkelingen in de markten waarin ze actief zijn. Het merendeel verwacht het komende jaar de positie van hun onderneming te versterken. Ondernemingen zijn echter wel voorzichtiger geworden in het aangaan van grote avonturen in verre markten. Ze zoeken het liever dicht bij huis en blijven scherp op de centen letten. Een optimalisatie van de cashflow staat bij een groot deel van de CFO's bovenaan de agenda.
Voor de totale Europese Unie zijn de gevolgen van een BREXIT beperkt. Het kost van 2017 tot en met 2019 0.4% (bij een 'zachte' BREXIT) of 0,6% (bij een 'harde' BREXIT) aan economische groei. Nederland daarentegen wordt onevenredig hard geraakt...
Het beroepsprofiel en de prioriteiten van financials, hun DNA, ondergaat een complete transformatie, volgens Ernst & Young.
Mensen met zware schulden krijgen een adempauze om orde op zaken te stellen. Ze ontvangen dan tijdelijk, maximaal zes maanden, geen brieven van deurwaarders, aanmaningen van de Belastingdienst of telefoontjes van bedrijven die vragen waar hun geld blijft. Staatssecretaris Jetta Klijnsma (Sociale Zaken) en minister Ard van der Steur (Justitie) kondigen dit moratorium vandaag aan.
Het kabinet gaat de komende tijd maatregelen nemen waardoor startende en doorgroeiende bedrijven sneller en makkelijker kunnen groeien. Zo komt er vanaf volgend jaar 27 miljoen euro beschikbaar voor een versoepeling van de gebruikelijk-loonregeling voor innovatieve bedrijven.
De vraag naar financieel specialisten blijft ook in 2016 toenemen. Het aantal vacatures steeg in het eerste kwartaal van 2016 met 11 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. Deze trend zet door in april. Opvallend is de grote vraag naar parttimers en professionals die een tweede stap willen nemen.
?Het aantal buitenlandse investeringen in Nederland is vorig jaar tot recordhoogte gestegen. Volgens accountants- en advieskantoor EY was bij elkaar opgeteld sprake van 219 investeringsprojecten. Dat is 47 procent meer dan in 2014.
87% van de top van het wereldwijde bedrijfsleven is van mening dat de risico's in de wereld zijn toegenomen. Dat blijkt uit een onlangs gepubliceerd rapport vanuit het internationale netwerk van BDO Accountants & Adviseurs.
Innovatie en ondernemerschap worden steeds belangrijker voor het toekomstige verdienvermogen van de Nederlandse economie. De rol van startups is daarbij cruciaal.
Oud-topman Buck Groenhof van SNS Property Finance, de voormalige vastgoedbank van SNS Reaal, is vrijdag veroordeeld tot achttien maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. De rechtbank Midden-Nederland acht hem schuldig aan het leiden van een criminele organisatie, omkoping, witwassen en valsheid in geschrifte. Tegen Groenhof was vier jaar geëist.
Als de situatie bij de pensioenfondsen de komende tijd niet verbetert, dreigt voor een grote groep Nederlanders volgend jaar een beperkte korting op hun pensioen. Dat blijkt uit berekeningen die De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag heeft gepresenteerd.
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl