Van Lanschot Ars Mundi, adviseur in kunst- en verzamelingverzekeringen, en F. van Lanschot Bankiers ontvangen hun cliënten ook dit jaar weer op de toonaangevende, internationale kunst- en antiekbeurs TEFAF. The European Fine Art Fair (TEFAF) is de grootste kunst- en antiekbeurs van Europa en wordt van 5 tot en met 14 maart gehouden in het MECC te Maastricht. De business lounge van Van Lanschot bevindt zich in de Westhal, stand 512.
Met de ontwikkeling van de betalingssystemen, zoals TARGET, EBA en EAF2 voor het cross-border Euro betalingen op "same-day-value" basis is het voor de treasurer mogelijk geworden om de liquiditeiten echt op dagbasis te kunnen beheren.
Een jong, maar ambitieus advocaten- en notarissenkantoor, gebouwd op de fundamenten van goede reputaties, heeft het niet gered. Te forse investeringen, te snelle groei en te weinig aandacht voor facturatie en debiteuren leidden tot de ondergang van Steins Bisschop Meijburg & Co. Het innen van een groot aantal openstaande vorderingen vormde een pleister op de wonde.
Een bloeiend schoonmaakbedrijf met 350 medewerkers in Den Haag ging onlangs failliet. De oorzaak zou een goede les moeten zijn voor elke onderneming die niet gelooft dat een laks debiteurenbeheer het begin van het einde kan zijn. Want dat was het wel voor het familiebedrijf, waar een ontoereikend financieel beheer het begin van het einde inluidde.
Het heeft een aantal jaren geduurd, maar inmiddels accepteren horeca-eigenaren, exploitanten van radio- en televisiestations en bedrijven die muziek in openbare ruimten draaien, dat de artiesten en producenten van die muziek recht hebben op een vergoeding. Met dank aan de Stichting ter Exploitatie van Naburige Rechten (SENA).
Akzo Nobel heeft bekendgemaakt dat Bill McPherson (56), momenteel General Manager van de business unit Powder Coatings, wordt benoemd tot General Manager van de business unit Marine & Protective Coatings.
Brunotti is een van de grootste succesverhalen in de textielmarkt van de afgelopen jaren. Met een spectaculaire en tegelijkertijd steeds winstgevende groei is in zes jaar tijd een merk opgebouwd, dat met succes nu ook buiten Nederland wordt verkocht.
Het strak in lijn brengen van de processen van credit management en het creëren van een controlmechanisme. Dat waren de belangrijkste uitdagingen voor LeasePlan Nederland dat opereert in een van de meest concurrerende sectoren. Voor het stroomlijnen van credit management voerde de onderneming speciale software in.
Aexis, leverancier van (IT) Service Management en Business Intelligence oplossingen, heeft voor de Divisie (IT) Service Management Harry Lieferink (40) aangesteld als Managing Director in de Benelux & Frankrijk.
De directie van Robein Bank NV te 's-Gravenhage, een 100% dochter van levensverzekeringsmaatschappij Robein Leven NV, is zeer verheugd dat zij de heer Prof Dr R.A.H. van der Meer RA (54) als nieuw lid van de Raad van Commissarissen kan begroeten.
Accenture heeft Ir H. (Rik) Douwes (1959) aangetrokken als directeur business development outsourcing. Met de benoeming van Douwes wil Accenture haar outsourcingspraktijk in de financiële dienstverlening verder versterken en uitbouwen.
Toen de directie van Steps eind 2000 werd overgedragen, waren de marktpositie en de marktvooruitzichten niet zo best. Het nieuwe management begon aan een ingrijpend veranderingsproces en een efficiencyslag om de filiaalexploitatie te verbeteren en de overhead terug te dringen. Het ontbrak het nieuwe management echter aan up-to-date-informatie om de organisatie beter aan te sturen.
Na vele gesprekken waarbij zorgvuldig de zeer complexe fiscale kwesties en de onzekerheid verbonden aan een fiscale procedure zijn afgewogen, hebben KPN en de Nederlandse belastingdienst een akkoord bereikt over de fiscale gevolgen van de juridische herstructurering van KPN's Duitse mobiele activiteiten (februari 2001) alsmede de herfinanciering van KPN Mobile (december 2002).
Deloitte, één van de grootste zakelijke dienstverleners in Nederland met ruim 6.500 medewerkers, kiest voor verdere outsourcing van het interne autoleaseproces. Het betreft hier de controle- en sturingsactiviteiten in het autokosten (lease)proces.
Voormalig NIB Capital PE verstevigt positie als grootste private equity firm in Europa.
Het Internet neemt als communicatiemiddel een steeds prominentere plaats in binnen de mogelijke middelen voor zakelijke communicatie. Het is dan ook bijna logisch dat er een groeiende behoefte is aan een doeltreffende en flexibele manier om bijvoorbeeld financiële rapportages, cijfermatige gegevens en grafieken via het World Wide Web te publiceren en te delen met collegae, partners, leveranciers en/of klanten.
Net als bij veel andere verzekeraars waren het grootboek en de systemen op de verschillende bedrijfsonderdelen bij Interpolis sterk verweven. Vervelend bij wijzigingen in het systeem en bovendien onoverzichtelijk bij het doorbelasten van de kosten van de financiële administratie. Interpolis ontwikkelde zelf de FA Interface die overzicht bracht in de chaos en bovendien geld bespaart.
Per 1 januari 2004 zijn de volgende vennoten toegetreden tot de maatschap BDO Accountants & Adviseurs:
Het Nederlandse biotechnologiebedrijf Crucell NV maakte vandaag de benoeming bekend van Ronald H.P. Brus, arts, tot nieuwe Chief Executive Officer. Bij de bekendmaking zei Pieter J. Strijkert, PhD, voorzitter van Crucells Raad van Commissarissen dat Dinko Valerio, PhD, als onderdeel van de geplande managementwijziging is afgetreden als President en CEO.
Voor veel bedrijven speelt op dit moment de invoering van IAS-39 in hun organisatie. Over de administratieve vereisten om hedge accounting te mogen toepassen worden veel klachten gehoord. Artikelen die verschijnen en informaties die wordt gegeven hebben vaak een puur administratieve insteek, maar over de inhoudelijke kant waar het uiteindelijk allemaal om gaat, risicomanagement, wordt weinig gepubliceerd. IAS-39 biedt U ook een aantal positieve punten; in dit artikel wil ik dit toelichten.
Ruim 70% van de allochtone huishoudens zegt moeite te hebben met rondkomen. Bij Nederlanders in de grote steden ligt dit percentage op 37%.
Bedrijven en instellingen steken meestal veel tijd en energie in het maken van goed doortimmerde investeringsplannen. Het monitoren van de verwachte return on investment wordt vervolgens enigszins ad hoc afgedaan. Ten onrechte, want met behulp van een investeringsmonitor kunnen managers en controllers continu beschikken over een scherpe, cashflowanalyse van uitgaven en inkomsten, gerelateerd aan het oorspronkelijke investeringsplan. De beslissing over bijvoorbeeld de vraag 'doorgaan of bijsturen?' wordt hierdoor beter onderbouwd.
Dergelijke berichten doen het altijd goed in de media, een weerwoord is er zelden.
Arcadis heeft vandaag bekend gemaakt dat drs ing Douwe Kras (55) per 1 mei 2004 zal toetreden tot de directie van Arcadis Nederland BV en medio 2004 de taken zal overnemen van ir Rein Sirre, die al eerder had aangegeven dit jaar terug te willen treden als directievoorzitter in verband met zijn pensionering. Hierna blijft de directie bestaan uit twee personen, drs ing Douwe Kras en ir Kees Slingerland.
Overname gericht op toegevoegde waarde en vergroting groeimogelijkheden.
Accounting & Reporting: Als je de huidige verslaggevingsregels vergelijkt met die van IFRS, leidt dat meestal tot een groter aantal verschillen dan men in eerste instantie had verwacht.
Vooruitlopend op de publicatie van de definitieve jaarcijfers van Audax, meldt dochter AKO BV - winkelketen in boeken, tijdschriften en gemaksartikelen met ruim 80 eigen verkooppunten - een uitstekende omzetontwikkeling in 2003.
DSM stelde onlangs analisten teleur door een resultaat te laten zien dat onder de verwachtingen lag. Die werden toegeschreven aan integratiekosten voor de acquisitie van de vitaminetak van Roche. Dit is onjuist, volgens CFO Henk van Dalen. En ook bestrijdt hij de mening van analisten dat DSM voor haar meerjarenplan Vision 2005 niet op koers zou liggen.
Bedrijven in moeilijkheden proberen vrijwel allemaal te overleven door te snijden in de kosten. Het levert geld op, maar toch worden veel bedrijven er niet gezonder op. Menige CFO vergeet de strategische component bij kostenbeheersing. Daardoor voegt kostenbeheersing vaak te weinig waarde toe.
De papierdivisie is afgestoten, de schuld teruggedrongen, de herfinanciering is rond en er is met succes een converteerbare obligatielening geplaatst. Buhrmann lijkt weer een beetje vaste financiële grond onder de voeten te hebben. Misschien is het nu de juiste tijd om eindelijk de teleurstellingen uit het recente verleden af te sluiten. Als het aan CFO Floris Waller ligt, is dat een goed idee. 'Er zijn lessen geleerd en conclusies getrokken. Nu volle vaart vooruit.'
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl