Onderzoeksbureau GBNED heeft de 'ICT Financials softwaregids 2017' uitgebracht met daarin het aanbod van standaard software gericht op de CFO. Om het aanbod van software duidelijk in kaart te brengen is eerst het model 'CFO software landscape' samengesteld.
Zijn de methoden en technieken die controllers tijdens hun studie leerden nog wel relevant nu organisaties in een omgeving werken die inmiddels veel dynamischer en complexer is? In dit vierde deel van de serie staat effectief adviseren centraal.
UWV en de Belastingdienst verzoeken alle werkgevers om zo snel mogelijk de aangifte loonheffingen in te dienen. Liefst gelijk met, of kort na, het versturen van het loonstrookje naar de werknemer.
Twee jaar na de succesvolle lancering breidt de online kredietverstrekker Spotcap vandaag uit naar het Verenigd Koninkrijk. Spotcap maakt flexibele zakelijke kredieten toegankelijk voor kleine en middelgrote bedrijven om groei te kunnen realiseren.
In deze rubriek deelt performance management-expert Peter Geelen voorbeelden van veelvoorkomende KPI's die niet werken en wat organisaties kunnen doen om ze wél te laten werken.
Lucky Luke is dit jaar zeventig geworden, onze eenzame cowboy die problemen op wist te lossen met een scherp oordeel en nog snellere oplossing. Voor hem was het oplossen eenvoudig, want alle foute mensen droegen zwarte hoeden of horizontale streepjes. Voor financiële professionals in organisaties zijn vraagstukken en booswichten lastiger te herkennen...
Het Nederlandse bedrijfsleven heeft nog precies twee maanden om op elektronisch factureren over te stappen. Dit geldt voor bedrijven, ongeacht de bedrijfsgrootte, die van 1 januari 2017 nog zaken willen blijven doen met de Nederlandse Rijksoverheid. Papieren en pdf- facturen worden vanaf het nieuwe jaar simpelweg niet meer in behandeling genomen. Met deze transitie is de Rijksoverheid hard op weg om arbeidsintensieve, inefficiënte, fout- en fraudegevoelige papieren factuurstromen achter zich te laten en sneller rekeningen te kunnen valideren, betalen en af te handelen.
Financials die echte topprestaties willen neerzetten moeten het lef hebben om zichzelf volledig bloot te stellen. De financieel manager draagt als 'leader of the pack' bij aan een cultuur met een sterk gevoel van 'psychological safety'.
Accountantskantoren laten zich te vaak leiden door commercieel- of eigen belang, in plaats van maatschappelijk belang, constateert de Monitoring Commissie Accountancy. In de sector is verandering nodig. Accountantskantoor Manifesto wil het anders doen en stelt abstracte zaken en niet-financiële zaken centraal zoals de droom van de ondernemer.
Innoveren leidt uiteindelijk tot betere zorgverlening. Budget voor innoveren is echter altijd beperkt beschikbaar en innovaties kosten soms meer dan ze opleveren. Daarom moeten zorgorganisaties kiezen tussen alle mogelijke innovaties.
De blijvende betrokkenheid van traditionele financiers op de alternatieve financieringsmarkt draagt bij aan de ontwikkeling van een pan-Europese markt van onderhandse leningen (private placements). Ondernemingen kijken vaker over de grenzen voor hun financieringsbehoeften en kunnen kiezen uit een overdaad van financieringsbronnen.
Op verzoek van IIA Nederland wordt momenteel onderzoek gedaan naar Internal Audit bij Nederlandse beursfondsen. De resultaten van het onderzoek, dat wordt uitgevoerd door Robert Bogtstra van FSV Risk Advisory, zullen naar verwachting in het voorjaar van 2017 beschikbaar zijn.
De standaarden moesten meer transparantie en relevantie brengen, de vergelijkbaarheid van cijfers verbeteren en de kapitaalkosten omlaag brengen.
De accountancysector moet nog flinke stappen zetten om tot de noodzakelijke kwaliteitsverbetering en cultuur- en gedragsverandering te komen.
Een geschreven handtekening roept door de sierlijke krullen allerlei nostalgische gevoelens op. Het is al sinds mensenheugenis een officiële bevestiging. Waar het vroeger gebeurde met een pen van riet, een ganzenveer of een vulpen staan we nu aan de vooravond van een digitale variant. In het huidige computertijdperk schrijven en printen we immers steeds minder, dus waarom vasthouden aan de ouderwetse pennenstreek? Het is tijd dat de digitale handtekening (e-signing) eindelijk gemeengoed wordt.
De inkomens van flexwerkers lopen sterk uiteen en zijn gemiddeld lager dan die van vaste medewerkers. Voor een aanzienlijk deel heeft dit te maken met vers
Dit is de eerste uit een beoogde serie over de relatie tussen bijzonder beheer en klant belang centraal. Ik schrijf deze artikelen op persoonlijke titel.
Europese banken zullen moeten leren leven met de huidige lage winstgevendheid, zo blijkt uit onderzoek van KPMG. De lage rentestand, de omvang van de 'slechte' leningen en de groeiende kosten van regelgeving verhinderen dat de banken op de korte en lange termijn winstgevender kunnen worden.
De CFO is onzekerder geworden over de huidige economie. Dit bevestigt 68% van de ondervraagde CFO's. Verder verwacht bijna 50% een negatieve impact van Bre
Meer dan 10 procent van de zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) heeft momenteel geen opdrachten en inkomen omdat de nieuwe wet DBA opdrachtgevers kopsc
De ministerraad heeft Marjo Lamers benoemd tot hoofddirecteur Control en Bedrijfsvoering Belastingdienst. De benoeming gaat in op 1 januari. ?
Alex van Groningen richt zich als organisator van communityplatformen al 23 jaar op de financiële professional. "Door de communitystructuur worden onze opleidingsprogramma's doorlopend gevoed door de praktijk", zegt Melle Eijckelhoff, directeur bij Alex van Groningen. "Op deze manier willen wij finance professionals voorzien in kennis, netwerk en carrière."
Uit onderzoek van de Henley Business School blijkt dat bijvoorbeeld 85% van de Britse managers er in bepaalde landen maandelijks mee geconfronteerd wordt.
Hoewel het aantal zzp'ers in de afgelopen tien jaar flink is gegroeid, bieden zij geen oplossing voor de vergrijzing op de arbeidsmarkt.
'Is bunq dan een echte bank,' hoor ik vragen. Of: 'Ja, maar dat kan ik ook bij ING.' Sinds mijn boek 'Breken met banken' verscheen, probeer ik uit te leggen wat bunq zo anders maakt. Waarom ze veel meer is dan de 'WhatsApp voor betalingen'. En eindelijk begin ik het zelf ook te snappen
CFO Renier Vree, winnaar van CFO Award 2015, neemt tijdelijk de honneurs waar als CEO bij Arcadis nadat topman Neil McArthur, sinds 2012 CEO, is opgestapt na een verschil van inzicht.
De Brexit heeft Nederlandse exporteurs naar het Verenigd Koninkrijk geraakt, nu het Britse pond ongeveer 20 procent gedaald is sinds juni toen de Britten zich uitspraken voor een vertrek van hun land uit de Europese Unie. Nu we dichter bij het stemmen op 8 november komen, lijkt het er sterk op dat de Amerikaanse presidentsverkiezingen de nieuwe bepalende factor worden op de financiële markten voor de komende periode. Ongeveer de helft van de Nederlandse MKB-ers zal erdoor geraakt worden vanwege de blootstelling aan de Amerikaanse dollar.
Ondernemend Nederland ziet niets in plannen voor uniforme Europese belastingregels voor grote bedrijven. Ons land moet zelf blijven bepalen hoe bedrijfswinsten worden belast, aldus VNO-NCW woensdag in een reactie op een voorstel van die strekking uit Brussel.
Tesla heeft in het derde kwartaal voor het eerst sinds tijden zwarte cijfers geschreven. Daarmee doorbrak de producent van elektrische auto's een lange reeks van acht kwartaalverliezen op rij.
Beursgenoteerde Nederlandse ondernemingen weten in hun jaarverslag weinig concreets te melden over de omgeving en de context waarin ze opereren. Visies op zaken als duurzaamheid, diversiteit, leiderschap en innovatie blijven beperkt tot vaak nietszeggende algemeenheden. En als dit soort thema's al genoemd worden, dan zijn organisaties niet in staat aan te geven hoe zij hier in hun eigen bedrijfsvoering praktisch invulling aan geven. Zo zegt nagenoeg elke onderneming dat ze de klant centraal stelt, maar hoe ze dat doen valt uit vrijwel geen van de jaarverslagen af te leiden.
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl