Eneco ligt overhoop met een aanzienlijk deel van zijn aandeelhouders. Die dreigen de raad van commissarissen naar huis te sturen uit onvrede.
Het laatste kwartaal van 2017 daalde het aantal fusies en overnames fors. Deze periode gaat zelfs de boeken in als slechtste periode van het afgelopen dece
Investeren in je personeel is een onderdeel van goed werkgeverschap. Het is wat iedere werkgever zegt hoog in het vaandel te hebben, maar in de praktijk ma
Goede voornemens? Niet doen. Maak liever een praktisch en meetbaar jaarplan.
Dirk Scheringa mag topbestuurders van De Nederlandsche Bank (DNB) onder ede horen over de rol van de centrale bank bij de ondergang van DSB Bank.
Ondanks het inrichten van grote control-organisaties blijkt dat het voor veel organisaties toch lastig om in control te zijn. Waarom is het zo moeilijk?
De werkgelegenheid in Nederland groeide in de maand december 2017 met 28.400 banen, zo blijkt uit het ADP Nederland Werkgelegenheidsrapport.
Vorig jaar zijn 3290 bedrijven en instellingen, exclusief eenmanszaken, failliet verklaard in Nederland. Dat is het laagste aantal na het jaar 2000, aldus
De energieleveranciers Fenor en Robin Energie sturen nog steeds onduidelijke rekeningen aan hun klanten. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft daarom voorwaardelijke boetes opgelegd. Die moeten zij betalen als zij hun zaakjes niet uiterlijk begin volgende maand op orde hebben.
Bekijk de preview van Accountancy Expo 2018
Bij beveiliger van digitale content Irdeto speelt finance een sleutelrol in het betreden van nieuwe markten. "De rol van finance is alle perspectieven bij elkaar te brengen. Dat is een continu proces", zegt Rob Nagelkerke, Manager Financial Planning & Analysis.
De werkloosheid in de eurozone is in november licht gedaald naar 8,7 procent, van 8,8 procent in de voorgaande maand.
"Honderd procent veiligheidsgarantie krijg je alleen door je computer in een kluis te stoppen."
Alex van Groningen, de opleider voor ambitieuze (finance) professionals, lanceert vandaag het nieuwste opleidingsmagazine. Hierin vindt u behalve het actue
Zijn de methoden en technieken die controllers tijdens hun studie leerden nog wel relevant nu organisaties in een omgeving werken die inmiddels veel dynami
In deze artikelenreeks geeft kostenreductieconsultant Ids van der Meulen Bosma zijn mening weer waarom organisaties (veel) geld laten liggen.
Het Amerikaanse webplatform LendingClub (https://www.lendingclub.com) brengt investeerders en lenende particulieren bij elkaar.
Voor veel organisaties is het een bekend gegeven: de enige constante is verandering. Hoe nemen financials het voortouw in de verschuivingen die vandaag de dag spelen? En hoe kan entrepreneurship in finance daarbij helpen? Marc Toebes vertelt hoe finance bij Philips dit aanvliegt.
De nieuwe Europese privacywetgeving gaat snel van kracht. Maar veel betrokken onderschatten dit "lesje vanuit Brussel."
Bij bedrijven die hard gegroeid zijn, lopen processen vaak compleet anders dan hoe ze oorspronkelijk ontworpen zijn. Process Mining, een categorie binnen het big data-analyse domein, biedt hier een oplossing voor.
De spanning tussen Noord-Korea en de VS is hoog opgelopen. Maar wat als het echt tot een kernoorlog komt?
De meeste Europese consumenten willen graag gebruikmaken van de mogelijkheden die de nieuwe Algemene verordening gegevensbescherming (AVG of GDPR) biedt om persoonlijke data die bedrijven hebben opgeslagen te kunnen inzien, begrenzen of verwijderen. Dit blijkt uit onderzoek van softwareleverancier Pegasystems Inc.
TIE Kinetix gaat zijn zogenoemde Flow Platform voor elektronisch factureren aan de gemeente Haarlem leveren.
Tijdens een recente inspiratiebijeenkomst bij coöperatie Manifesto was Christian Felber te gast, oprichter van 'The Economy for the Common Good'. Felber pleit voor een meer ethisch economisch model waarin welzijn van mensen en de wereld centraal staat. Dit idealistische systeem is volgens Felber prima realiseerbaar met goed ingerichte incentives.
Het begint nog onbezorgd: een computer die het niet meer doet. Het eindigt vaak in chaos en paniek.
De Nederlandse pensioenfondsen zijn er in 2017 beter voor komen te staan, met name geholpen door de gestegen beurskoersen. Volgens de pensioenthermometer v
Ahold Delhaize begint aan een nieuw aandeleninkoopprogramma, dat in november al was aangekondigd. Het supermarktconcern wil voor 2 miljard euro aan eigen a
De afzetprijzen van de Nederlandse industrie waren in november 5 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder.
Cryptocurrencies en Excel fuck-ups werden goed gelezen in 2017. Welke artikelen staan in de top10?
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl