Minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën roept Unilever op een beschermingsconstructie op te werpen om zo een overname te voorkomen van "de aasgieren, de hyena's die je bedrijf proberen kapot te maken."
Het Vlaamse Mediahuis verkrijgt het aandelenbelang van Delta Lloyd in Telegraaf Media Groep (TMG) definitief. Samen met de aangekochte aandelen van een andere grote TMG-aandeelhouder, Navitas, heeft Mediahuis nu 17,94 procent van de aandelen TMG verworven.
Telecomaanbieder VimpelCom wil spoedig een notering aan de beurs in Amsterdam, naast de huidige notering aan de Amerikaanse technologiebeurs Nasdaq. Dat liet het van oorsprong Russische telecombedrijf maandag weten bij de publicatie van de jaarcijfers.
PostNL gaat zijn transformatie van traditioneel postbedrijf naar pakketbezorgspecialist versnellen. De omvorming gaat gepaard met verdere kostenbesparingen die de winstgevendheid op korte termijn moeten opkrikken.
De Saudische koningen Fahd en Abdullah hebben van Ballast Nedam van 1996 tot en met 2002 steekpenningen ontvangen, dan wel 'op de nominatie gestaan om die
Europese banken hebben in januari opnieuw meer geld uitgeleend aan huishoudens en bedrijven. Dat meldt de Europese Centrale Bank (ECB).
Kun je de publiekswaardering, kassa-omzet en winst van een film voorspellen? En hangen deze factoren met elkaar samen? Naar aanleiding van de Oscaruitreiking 2017 op zondag 26 februari zocht Rene Verbrugge het uit met behulp van (big)-data analyse.
Accountants zijn bezorgd over de haalbaarheid en impact van de implementatie van de nieuwe accountingstandaard IFRS9. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).
Detacheerder Brunel heeft een erg moeilijk jaar achter de rug. De aanhoudende malaise op de olie- en gasmarkten drukte de vraag naar tijdelijk personeel in die voor het bedrijf belangrijke sector. Pas in de tweede helft van 2017 wordt een stabilisatie van de omzet voorzien, en mogelijk zelfs wat groei.
Heineken heeft een schadeclaim van ten minste 100 miljoen euro ontvangen van de Griekse bierbrouwer Macedonian Thrace Brewery. Heineken zou via zijn dochter Athenian Brewery jarenlang misbruik hebben gemaakt van zijn machtspositie in Griekenland. Het bierconcern moet zich daarvoor nu bij rechtbank in Amsterdam gaan verantwoorden.
ONL voor Ondernemers onderzoekt de effecten van de opschorting van de Wet DBA en de mogelijke manieren om de positie van de zelfstandig professional bij de
In Nederland stonden aan het eind van het vierde kwartaal in 2016 ruim 163.000 vacatures open, waarvan 90.000 in het midden- en kleinbedrijf. Het aantal op
Economen hebben de afgelopen jaren te weinig aandacht gehad voor de nadelige gevolgen van globalisering die met name het lager opgeleide deel van de beroepsbevolking treffen.
Als wetenschapper onderzoekt hij al decennia fusies en overnames en jaarlijks wordt zijn advies bij tientallen overnameprocessen ingewonnen. Hans Schenk, hoogleraar Economics and Business aan de Universiteit Utrecht, weet dus waar hij het over heeft. Al lijkt dat niet altijd voor alle betrokkenen te gelden: "Die sommetjes over synergievoordelen zijn bijna altijd gebaseerd op lucht."
Meerdere politieke partijen willen 'morrelen aan het fiscale voordeel' voor zzp'ers. Dat blijkt uit een analyse van verkiezingsprogramma's door het Financieele Dagblad.
Zeker circa honderd buitenlandse bedrijven overwegen naar Nederland te verhuizen vanwege de brexit. Dat zou ons land zo'n 5000 tot 10.000 nieuwe banen kunnen opleveren.
Op 18 mei a.s. vindt voor de zesde keer Financial Systems plaats in het NBC Congrescentrum in Nieuwegein. Financial Systems is Nederlands grootste event op het snijvlak van Finance en IT. U bent van harte welkom.
Het Nederlandse fintech-bedrijf Sowdan introduceert een dienst die het mogelijk maakt om dag en nacht gratis binnen één minuut geld over te boeken van de ene naar de andere rekening. Daarmee komt een eind aan de soms dagenlange verwerkingsduur van overboekingen.
Het Duitse energieconcern RWE zet in totaal voor 4,3 miljard euro aan afwaarderingen op krachtcentrales in Europa in de boeken vanwege de lage energieprijzen.
In Tech Trends 2017 identificeert Deloitte zeven belangrijke trends die bedrijfstechnologieën in de komende anderhalf tot twee jaar op zijn kop kunnen zetten en leiden tot exponentiële effecten.
Twee derde van de zzp'ers verwacht dat 2017 een beter jaar zal worden dan 2016. Ze verwachten dat er meer opdrachten gedaan zullen worden (63,4%) en dat er een hoger tarief kan worden gerekend (34,4%).
Het accountantsberoep is weinig toekomstbestendig, omdat tussen nu en 20 jaar veel, zo niet bijna alle, werkzaamheden zullen worden overgenomen door robots.
Ruim dertig procent van de bedrijfsverkopen in Nederland is niet gepland. Een onverwacht bod, een conflict tussen de aandeelhouders en ziekte of overlijden
Zijn de methoden en technieken die controllers tijdens hun studie leerden nog wel relevant nu organisaties in een omgeving werken die inmiddels veel dynamischer en complexer is? In dit achtste deel van de serie staat cashmanagement centraal.
Vanaf januari 2018 wordt de herziene Europese betaalrichtlijn, de PSD2, van kracht in alle EU lidstaten. Om de daarmee gepaard gaande veranderingen te kunnen realiseren is een set van technische reguleringsnormen nodig.
De invoering van een flexibele AOW is het eenvoudigst en goedkoopst als niet de Sociale Verzekeringsbank (SVB), maar pensioenfondsen en verzekeraars zich over de uitvoering ervan ontfermen. Zij bieden al jaren flexibele oplossingen voor vervroegd of uitgesteld pensioen en hebben de benodigde kennis daardoor al in huis.
Technologie zal de financiële sector op zijn kop zetten. Of dat erg is? Voor sommige wel, maar de meeste financials zullen er baat bij hebben. Wat zijn die technologische ontwikkelingen en hoe kan de CFO zich het beste hierop voorbereiden? In deel 1 van de serie Dealen met: Blockchain.
Er moet een klachtenloket komen waar kleine ondernemers terechtkunnen als zij een geschil hebben met de bank over hun financiering. Dat vindt de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
De detailhandel in de Benelux kan voor zowel de consument als het bedrijfsleven veel meer betekenen als er een interne markt voor de drie landen zou worden opgezet. Die zou tegen 2025 95.000 banen, 36.000 nieuwe bedrijven en 23 miljard euro extra omzet opleveren.
NPEX-beleggers hebben in recordtempo ingeschreven op de obligatielening van HyGear, innovator op het gebied van compacte productie-installaties voor industriële gassen zoals waterstof.
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl