Duurdere energie duwt inflatie eurozone verder omhoog

Energie werd in juli 10 procent duurder, waardoor de inflatie opliep naar 2,9 procent.

De inflatie in de eurozone is in juli gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis. Energie werd 10 procent duurder, tegenover een prijsstijging van 8,5 procent in juni, en dat stuwde het cijfer omhoog.

In juni stegen de consumentenprijzen in het eurogebied nog met 2,8 procent, na een stijging van 3,2 procent in mei, meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie slechts 1,9 procent. Door de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, liepen de olie- en gasprijzen in de eerste maanden van het conflict hard op.

Diensten werden in juli 3,3 procent duurder, na een prijsstijging van 3,2 procent een maand eerder. De prijzen van voeding, alcohol en tabak stegen met 1,2 procent, na een stijging van 1,5 procent in juni.

De kerninflatie in de eurozone, zonder de schommelende prijzen voor energie, voeding, alcohol en tabak, bedroeg 2,5 procent, tegen 2,4 procent in juni. Eerder daalde de inflatie in de eurozone nog, maar de opgelopen energieprijzen keren die beweging voorlopig om.

Masterclass over hoe kostenstructuren – zoals door stijgende energieprijzen – waarde, kasstromen en strategische keuzes beïnvloeden en hoe je kostenmanagement inzet als waardekans.

Gerelateerde artikelen