De Nederlandse arbeidsmarkt is in 2016 in veel opzichten de economische crisis te boven gekomen.
Bedrijfsfraude neemt toe en blijft de komende jaren een groot probleem. Bij een kwart van de gevallen blijkt de dader bij het bedrijf in dienst te zijn en in 20 procent van de gevallen is de directie of het management de dader.
Sommige professionals wijzen mij erop dat de programmeertaal in Excel, Visual Basic for Applications - ook wel VBA genoemd -, dood is. Ja, natuurlijk, ik weet dat VBA niet verder wordt door ontwikkeld door Microsoft, maar het is en blijft een uitstekende omgeving om taken, die je niet in Excel doet, toch te automatiseren.
Opnieuw hebben vijf grote bedrijven zich aangesloten bij Betaalme.nu, het initiatief dat ernaar streeft dat rekeningen van leveranciers uit het mkb binnen dertig dagen worden betaald. De nieuwe deelnemers zijn a.s.r. , SAP, de Kamer van Koophandel (KvK), de Volksbank, en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML).
Groen lijkt momenteel wel een toverwoord. Is het een reactie op het ontkennen van klimaatverandering door Trump of zijn er andere redenen?
Het midden- en kleinbedrijf heeft de wind weer in de zeilen. Ondernemers zijn in meerderheid positief over omzet- en werkgelegenheidsgroei. Slechts 1 op de
Steeds minder werknemers maken zich zorgen over het behoud van hun baan. In 2016 was 24 procent van de 15- tot 65-jarigen in loondienst hier bezorgd over. Vóór de economische crisis, in 2007, maakte nog 16 procent van de werknemers zich zorgen.
Op 21 september 2017 treffen 300 Belgische en Nederlandse bestuurders elkaar op Executive Day 2017 op Kasteel van Brasschaat. Organisator Kevin Mottard (CF
Financiële afdelingen zien zich voor grote opdrachten gesteld. Naast het verzorgen van de financiële administratie moeten zij steeds meer de rol van business partner op zich nemen, wat een groot beslag legt op hun tijd. Bovendien is de informatie die zij beheren en produceren groter dan ooit en wordt die geacht van steeds betere kwaliteit te zijn.
'Het voorgestelde openbare UBO-register (Ultimate Beneficial Owner) tegen witwassen en financiering van terrorisme is een te grote inbreuk op de privacy va
In alle warenhuizen die Hudson's Bay de komende jaren opent in Nederland, met uitzondering van de vestiging in Amsterdam, komt een restaurant van La Place.
Oxfam Novib, Greenpeace, BankTrack en Milieudefensie dienen maandag een klacht in tegen ING bij het Nationaal Contactpunt OESO-richtlijnen (NCP).
Financieel Management spreekt talentmanagers van grote corporates en vraagt ze de geheimen van hun talentenprogramma te delen. Hoe geven zij vorm aan de finance-afdeling van de toekomst?
Kijkend naar de afdelingen die data-storytelling gebruiken, zien we dat het management (56%) en de financiële afdeling (46%) het meeste gebruikmaken van data-storytelling.
Verhuurder van mini-opslag ALLSAFE heeft een financiering gekregen van 40 miljoen euro. Dat maakte de enige grote Nederlandse verhuurder van opslagruimte vandaag bekend. De onderneming gaat met het geld zijn groeiambities verder realiseren.
De financiële en administratieve dienstverlener TMF Group treft voorbereidingen voor in beursgang in Londen of Amsterdam. Dat meldde het Financieele Dagbla
In een recent artikel op FM.nl wordt betoogd dat vrij opneembare spaarrekeningen in scope zijn van de PSD2. Spaarbanken worden opgeroepen PSD2 projecten op te starten en de impact van PSD2 te bepalen. Spaarbanken doen er echter beter aan budget te besteden aan de kansen die PSD2 brengt. Vrij opneembare spaarrekeningen hoeven geenszins onder de PSD2 te vallen, die compliance-kosten kunnen de spaarbanken zich besparen.
Verkenningsinstituut voor Nieuwe Technologie (VINT) van IT-dienstverlener Sogeti lanceert een nieuw rapport in de reeks over kunstmatige intelligentie (Artificial Intelligence). Ditmaal staat het thema angst voor AI centraal.
Het besturen van een organisatie is geen sinecure. De hoeveelheid gegevens neemt nog steeds exponentieel toe en zijn ook steeds sneller beschikbaar. Daardoor verouderen gegevens ook steeds sneller en is de tijd om goed onderbouwde beslissingen te nemen enorm afgenomen. Dit vergroot de druk op het vinden van de juiste vorm en inhoud van de managementrapportages. Charles van der Ploeg en Merlijn Gillissen, docenten van de training Effectief Rapporteren, geven adviezen om te komen tot managementrapportages die echt werken.
Negen techbedrijven zijn dit jaar al naar de Amerikaanse beurs gegaan. Publieke exits zijn razendpopulair in de VS. Maar waar blijven de beursnoteringen voor Nederlandse techondernemingen?
Bedrijven helpen met transparant handeldrijven: dat is de simpele missie van het Amsterdamse Eccentrade, een snelgroeiende FinTech start-up (genomineerd voor Dutch FinTech Awards 2017) opgericht in 2014. Via hun cloud based platform geeft Eccentrade bedrijven inzicht in KVK- en financiële informatie, kredietscores én behaalde certificaten met betrekking tot duurzaamheid en bedrijfsvoering. Met deze groeiende database kan ieder bedrijf op zoek naar gekwalificeerde zakenpartners.
De exponentiële groei van het Internet of Things biedt financiële instellingen de mogelijkheid zich naast debit- en creditcards, POS en smartphones nu ook te wagen aan hele andere soorten betaalmethoden.
Het is de droom van veel jonge finance professionals: CFO worden. En dan het liefst al vroeg in je carrière. Het is daarvoor wel belangrijk om de juiste keuzes te maken.
De topbestuurders van vijftien Nederlandse bedrijven dringen aan op een regeerakkoord dat duurzaam ondernemerschap beloont en zo groene, economische groei bevordert.
Binnen de Europese Unie scoort Nederland relatief hoog op het aantal flexkrachten. Toch komt ons land bij lange na niet in de buurt van het aandeel flexkrachten dat in Polen aan de slag is.
Vanuit zijn rol als adviseur van corporates en startups en scale-ups en als jurylid van de Dutch en European FinTech Awards kreeg De Bree veel ondernemers te spreken over hun startup idee of onderneming. "Vaak staken ze dan direct een heel verhaal af over hoe fantastisch hun bedrijf wel niet was, maar ze vertelden te veel", aldus De Bree. "Ik werd overweldigd. Bovendien waren veel van de startup CEO's slecht voorbereid. Ze hadden bijvoorbeeld geen concrete vragen voor mij en mijn mede-juryleden." Uit deze gemiste kansen is het idee geboren voor De Bree's nieuwste boek 'Kan het vliegen?'.
Bedrijven die weigeren prijs- of marktinformatie te geven als de Europese Commissie daarom vraagt, kunnen in de toekomst een boete krijgen. Die kan oplopen
De financiële processen 'Record 2 Report - Plan 2 Perform' of 'efficiënte planning, budgettering, (rolling) forecasting en financiële consolidatie' staan hoog in het vaandel bij menig CFO. "Deze belangrijke processen worden meestal ondersteund door meerdere en diverse spreadsheetmodellen. Zonder twijfel zijn die modellen 'sterk onderbouwd',, maar het kan veel beter", stelt Christian Pauwels, General Manager BI Benelux bij Aexis, Hij geeft enkele verbeterpunten.
Het 'America First!' van Donald Trump biedt exportkansen voor Nederlandse bedrijven, zeker op de korte termijn. Dat stellen Wilfred van der Lee en Jurgen van Hattum, partners van accountants- en adviesorganisatie Grant Thornton, op grond van het laatste International Business Report van het kantoor. Met een kwinkslag naar het filmpje van Arjen Lubach stellen zij: "Can it be the Netherlands second?"
De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is in april met één procent gestegen, van 104% naar 105%. De beleidsdekkingsgraad, die leidend is voor kortingen en indexatie, bleef stabiel op 100%. Dat blijkt uit de Pensioenthermometer van Aon Hewitt.
Meld je aan voor de nieuwsbrief Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur Partner Manager
0628068433 daancommandeur@sijthoffmedia.nl