E-facturatie EU stuit op wirwar van regels en standaards

België loopt in Europa voorop bij e-facturatie bij internationals transacties.

EU e-facturatie wordt binnen vijf jaar verplicht voor internationale transacties. België loopt hierin voorop en maakt gestructureerde e-facturatie verplicht voor zowel B2G- als de meeste B2B-transacties vanaf 2026. Nederland verplicht sinds 2017 B2G e-facturatie en zal deze verplichting naar verwachting binnenkort uitbreiden naar B2B. Het bankenplatform Banken.nl meldt dit.

In 2014 zette Italië een belangrijke stap door verplichte e-facturatie in te voeren voor leveranciers aan de publieke sector. De Italianen zag dit als een regel tegen belastingontduiking voor een efficiëntiere overheid. De EU Richtlijn 2014/55/EU dicteerde e-facturatie als standaard bij overheidsopdrachten.

Na de verplichte B2G-transacties raakt e-factiuratoe steeds meer ingeburgerd bij B2B transacties. Een van de grootste obstakels voor het uitrollen van e-facturatie in heel Europa, is de complexiteit van de uiteenlopende regelgeving per land. Elk land hanteert eigen tijdschema’s en technische standaarden.

Gerelateerde artikelen