ABN AMRO krijgt beschermconstructie bij beursgang
22 mei 2015
Aandeelcertificaten moeten ABN AMRO beschermen tegen een vijandige overname. Dat schrijft het Financieele Dagblad.
De beursgang zal naar verwachting vanmiddag na de ministerraad worden aangekondigd. Maar het kabinet wil ABN AMRO wel nog een beetje in bescherming nemen.
Bij de aanstaande beursgang wil minister Dijsselbloem er zeker van zijn dat de bank niet meteen in buitenlandse handen terecht komt, aldus het FD. Daarom kiest hij er voor om bij de beursgang certificaten uit te geven.
Naar alle waarschijnlijkheid wordt besloten om een eerste deel van de bank nog voor het einde van het jaar naar de beurs te brengen, zodat later de rest kan volgen. Het kabinet hoopt zo’n 15 miljard euro op te halen met de beursgang.
In maart leken alle seinen op groen te staan voor ABN AMRO. Toen gooide controverse over flinke salarisverhogingen in de top van de bank roet in het eten.
Gerelateerde artikelen
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Gemeente Houten via Merwede Executive Search
Rassers Advocaten
Novature via Laudame Financials B.V.
Markt Update
Valutakosten zijn een bron van...
Allianz Trade en Billink werken...
Britse fintech krijgt DNB-vergunning en...
Personalia
VP Finance & Control bij...
Na BDO, Joanknecht en Van...
Ze studeerde accountancy aan de...
Whitepapers
Onzekerheid zet extra druk op...
Financiële teams krijgen steeds meer...
Pensioen is een van de...
Vragen over adverteren?
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager