Overheid investeert 150 miljoen euro in startups en innovatie
04 september 2012

Het ministerie van Economische Zaken, Innovatie en Landbouw (EL&I) start een fonds van EURO150 miljoen om private equity bedrijven te voorzien van kapitaal. Dat heeft minister Maxime Verhagen maandag bekend gemaakt in een brief aan de Tweede Kamer.
Het Europees Investeringsfonds (EIF) heeft een derde van het kapitaal van het fonds bijgedragen. Het fonds investeert in private equity bedrijven die in technologiebedrijven investeren. Voorbeelden van deze private equity bedrijven zijn LSP, Gilde, Prime Ventures en TIIN Capital.
Door investeringskapitaal beschikbaar te stellen wil minister Verhagen de kleinere rol van banken compenseren. Door een groeiende risicoaversie bij banken en pensioensfondsen en steeds strenger wordende kapitaaleisen investeren banken en pensioensfondsen steeds minder in private equity fondsen. In 2008 was het aandeel van banken en pensioensfondsen in geinvesteerd risicodragend kapitaal respectievelijk 17% en 12%. Nu is dat circa 2%.
Gerelateerde artikelen
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Trymax Semiconductor Equipment B.V.
MOBA via Laudame Financials
Novature via Laudame Financials
Markt Update
De financieringsmarkt voor klimaattechnologie zit...
De Britse premier Keir Starmer...
De nieuwe naam Colbe moet...
Personalia
Prof. dr. Traas startte in...
De opvolger van Klaas Knot...
Van Loon was bijna twee...
Whitepapers
Uit onderzoek onder 251 Nederlandse...
Van inkoop tot betaling: grip...
AI luidt een nieuw tijdperk...
Vragen over adverteren?

Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager