Gaat Dow Chemical straks ook weg uit Nederland?

Het bedrijf zit diep in de rode cijfers en voert een reorganisatie door.

Bij de Zeeuwse vestiging van chemieconcern Dow Chemical sneuvelen ruim zeshonderd banen. Dat is het gevolg van een wereldwijde reorganisatie. De vestiging in Terneuzen is een van de grootste van het concern. Het zou gaan om een wereldwijde reorganisatie, maar de vraag die erachter zit is of Dow straks ook de zaak gaat sluiten in Nederland.

Afgelopen najaar maakte chemiebedrijf Fibrant in Limburg bekend een aantal fabrieken te sluiten. Ook LyondellBasell, Covestro, Tronox en Westlake sloten vorig jaar chemische fabrieken op de Maasvlakte en in het Botlekgebied. De sector heeft het zwaar vanwege de hoge energieprijzen.

Dat geldt ook voor Dow Chemical, de omzet vorig jaar fors zag dalen. In het vierde kwartaal van vorig jaar noteerde het bedrjf een nettoverlies van 1,5 miljard dollar. Over heel 2025 ging een nettoverlies van ruim 2,4 miljard dollar de boeken in.

Dow snijdt diep in zijn personeelsbestand om weer grip te krijgen op de financiën. Er gaan 4.500 banen verloren, meldde de reorganisatie bij de presentatie van de kwartaalcijfers.

Gerelateerde artikelen