Disruptieve bedrijfsmodellen ervaren als crisis
14 oktober 2015

Bijna drie kwart (73%) van de zakelijke beslissers ervaart de opkomst van nieuwe innovatieve bedrijfsmodellen als crisis.
Dit blijkt uit het tweejaarlijkse crisis onderzoek van Penn Schoen Berland in opdracht van Burson-Marsteller.
Volgens zakelijke beslissers brengen nieuwe, disruptieve bedrijven de continuïteit van het bedrijf in gevaar. Dit risico wordt zo urgent ervaren dat het voor de respondenten op de eerste plaats staat van potentiele crisis; nog voor logistieke problemen, online/digitale uitdagingen, negatieve campagnes op sociale media en ingrijpen door de politiek en toezichthouders.
“Dit onderzoek laat zien dat disruptieve innovaties bestaande bedrijven in toenemende mate stellen voor een uitdaging. De aantrekkende economie biedt nieuwe merken de kans om oude markten te betreden en biedt kleine innoverende ondernemingen de omgeving om razendsnel te groeien”, aldus Jeremy Galbraith, CEO van Burson-Marsteller EMEA.
Als een bedrijf eenmaal in crisis verkeert zijn politici en de overheid de meest gevreesde spelers. De bereidheid van politici en overheden om in te grijpen in een crisis is de afgelopen jaren verder toegenomen. Voor politici en de overheid speelt de oorzaak van de crisis geen rol bij het besluit om in te grijpen. Verder vrezen bedrijven vooral de aandacht van print media, de invloed van consumenten via social media, campagnes door consumentenorganisaties en reacties van online influencers.
Johan Nijlaan, CEO van Burson-Marsteller Nederland, vult aan: “Bedrijven moeten trends en sentimenten in een vroeger stadium herkennen en zichzelf dwingen om hierop in te spelen. Communicatie professionals spelen hierbij een belangrijke rol: zij zijn de antenne voor een bedrijf en geven meer dan ooit richting aan de strategische koers van een organisatie.”
Redactie FM
Gerelateerde artikelen
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat
Gemeente Venlo
Yamaha Motor Europe N.V.
Markt Update
Budgetten aanmaken op basis van...
Werkgevers krijgen inzicht in internationaal...
Veranderende regels brengen nieuwe beleggingscategorieën...
Personalia
Jamie Miller beet bij EY...
Opvolger van Arto Willemsen treedt...
Frank Jan Risseeuw is door...
Whitepapers
Je kent Nmbrs waarschijnlijk vooral...
One of the biggest business...
ESG-criteria (milieu-, maatschappij- en bestuurscriteria)...
Vragen over adverteren?

Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager