Zakenreis VS goedkoper door dalende ticketprijs

De prijzen van vliegtickets naar de Verenigde Staten zijn de afgelopen maanden flink gedaald. De scherpere tarieven zijn het gevolg van een teruglopende vraag onder Nederlandse reizigers. Dit meldt BNR na een rondgang langs onder andere KLM, CheapTickets.nl, D-reizen en Prijsvrij.
Er zit wel een klein addertje onder het gras. Voor premium comfort en business class blijft de vraag sterk, aldus BNR. Maar overige tickets zijn een stuk goedkoper geworden. Volgens boekingsplatform CheapTickets.nl liggen de prijzen nu negen procent lager dan vorig jaar rond deze tijd.
KLM heeft de prijzen voor economy class-tickets verlaagd om de iets teruglopende vraag op te vangen. De onrust rond het presidentschap van Donald Trump is volgens BNR debet aan de lagere vraag naar vluchten naar de VS. Bij CheapTickets.nl ligt de vraag 38 procent lager dan een jaar geleden.
De verminderde vraag kan echter ook liggen in het duurdere verblijf in de VS. De daling van de dollar heeft echter weinig effect op de lagere ticketprijs. Ruim de helft van een vliegreis naar de VS bestaat uit belastingen en het ticket en die worden afgerekend in euro’s.
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Markt Update
Personalia
Whitepapers
Vragen over adverteren?

Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager