Miljardenclaim om olievervuiling: Shell zou rechter hebben misleid
Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid om te voorkomen dat het bedrijf daar terecht moet staan voor olievervuiling in Nigeria. De zaak komt naar verwachting begin volgend jaar voor de rechter en zou een van de belangrijkste milieuzaken kunnen worden waarmee het concern wordt geconfronteerd.
Dat meldt de Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof. De beschuldigingen, die Shell ontkent, maken deel uit van een langdurige rechtszaak die is aangespannen door een inheemse gemeenschap in de Nigerdelta.
Die gemeenschap eist een betaling van opruimkosten en een schadevergoeding voor decennia aan olielekken. Shell heeft altijd volgehouden dat de gelekte olie is veroorzaakt door criminele bendes die olie aftappen uit het enorme netwerk van pijpleidingen. (ANP)
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Markt Update
Personalia
Whitepapers
Vragen over adverteren?
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager