Goud en zilver gierend verder de hoogte in

De prijzen van goud en zilver schieten de hoogte in. De toch al gestegen goudprijs is doorgebroken naar een nieuw recordniveau. De prijs klom in Singapore tot boven de 3500 dollar per troy ounce (31,1 gram) en scherpte daarmee het record uit april aan. Goud is dit jaar al ruim dertig procent in waarde gestegen.
De prijs van zilver is maandag voor het eerst sinds 2011 gestegen tot boven de 40 dollar per troy ounce (31,1 gram). Dit jaar is de zilverprijs al meer dan veertig procent geklommen, mede door de onrust op de aandelenbeurzen door de wereldwijde handelsspanningen en de zwakkere dollar.
De prijs van beide edelmetalen wordt aangejaagd door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank deze maand begint met het verlagen van de rente. Lagere rentetarieven maken goud, en ook zilver, aantrekkelijker voor beleggers. Daarnaast drijven de aanvallen van de Amerikaanse president op bestuurders van de Federal Reserve (FED) ook naar veiligere beleggingen, zoals goud en zilver.
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Markt Update
Personalia
Whitepapers
Vragen over adverteren?

Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager