EY: politie heeft slecht zicht op de eigen financiën

De politie heeft onvoldoende zicht op de uitgaven en inkomsten, welke projecten er lopen en hoeveel externe krachten er worden ingehuurd. Dat concludeert accountantsbedrijf EY in een nog vertrouwelijk rapport, waarover De Telegraaf schrijft.
Volgens EY is er geen goed zicht op de financiën. Nieuwe projecten worden opgestart zonder dat er een duidelijk plan is gemaakt. “Daardoor is het risico dat de kosten en de baten niet tot elkaar in verhouding staan aanzienlijk”, staat in het rapport.
Bovendien zijn alle lopende programma’s duurder dan begroot en lopen ze qua tijd ook uit ten opzichte van de oorspronkelijke bedoelingen. Er wordt zo niet efficiënt gewerkt, ziet EY.
Al jaren waarschuwt EY de politie over de financiën. In rapporten uit 2022 en 2023 wees EY de politie al op de uitdaging van de digitalisering van politieprocessen, het beheer van personeelskosten, en het effectief inzetten van belastinggeld om de veiligheid in Nederland te waarborgen.
EY wijst ook op een ander groot probleem: het tekort aan specialistisch personeel. Binnen de politie zijn er te weinig mensen die bekend zijn met recente technologische ontwikkelingen. Dure externe specialisten worden ingevlogenm als gevolg daarvan. Die drukken op het budget.
Verder rammelt de datahuishouding, besluit EY. Het personeel is niet goed beschermd tegen hacks.
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Markt Update
Personalia
Whitepapers
Vragen over adverteren?

Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager