Er wordt al proefgedraaid met AI made in Holland

Launching customers moeten uitwijzen wat GPT-NL in de praktijk waard is.

De ontwikkeling van het Nederlandse AI-model GPT-NL is na twee jaar zo ver gevorderd, dat het nu voor het eerst wordt ingezet door een beperkte groep klanten. Het gaat nog slechts om vier overheidsorganisaties en onderzoeksinstituut TNO, dat zelf de leiding heeft bij de ontwikkeling van GPT-NL. Dat schrijft NRC.

De Nederlandse GPT-variant wordt getraind door mediabedrijven in Nederland, DNB en ICTRecht. De eerste toepassing van GPT-NL door deze zogenoemde ‘launching customers’ moet uitwijzen wat GPT-NL in de praktijk waard is.

Productmanager Saskia Lensink spreekt van “een spannende nieuwe fase”. Het ministerie van Economische Zaken financiert GPT-NL met 13,5 miljoen euro. Doel is om in Nederland te komen tot “een transparant, eerlijk en toetsbaar gebruik van artificiële intelligentie (AI)”.

Het project moet een alternatief bieden voor kunstmatige intelligentie van grote AI-bedrijven als Google, OpenAI en Meta.

Gerelateerde artikelen