Eindelijk! De loonstijging komt terug op aarde

De gemiddelde loonafspraak in nieuwe cao’s bedroeg in mei 4,2 procent. Dat is hoger dan het maandgemiddelde van april (3,6 procent) en ongeveer gelijk aan het jaargemiddelde van 4,1 procent tot dusver over 2025. Toch komt er een einde aan deze hoge loonstijgingen.
Dat meldt AWVN als belangrijkste arbeidsvoorwaardenadviseur van Nederlandse werkgevers in haar cao-maandbericht over mei. De mei-cao’s gelden voor 101.000 werknemers. Afgelopen maand werden achttien cao’s afgesloten.
Sinds het hoogste maandgemiddelde van 8 procent in juni 2023 daalden de loonafspraken in cao’s. Deze daling stokte afgelopen najaar. De maandgemiddelden bleven sindsdien hangen op net boven de 4 procent. De 3,6 procent van april was het eerste maandgemiddelde in ruim tweeënhalf jaar dat onder de 4 procent uitkwam. Het gemiddelde over 2025 ligt na 5 maanden met 4,1 procent nog boven de 4.
In haar duiding van het mei-cijfer stelt AWVN dat het relatief hoog uitvalt door een combinatie van een klein aantal cao’s met daaronder een aantal hoge afspraken. De afgelopen maand werd slechts de helft van het normale aantal mei-cao’s afgesloten: 18 tegenover 37. Daarbij waren een aantal uitschieters naar boven, waaronder de 6,3 procent voor apotheekmedewerkers, maar geen uitschieters naar beneden.
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Markt Update
Personalia
Whitepapers
Vragen over adverteren?

Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager