Duitse industrie geeft weer tekenen van leven
De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
De groei viel daarmee aanzienlijk sterker uit dan de 0,3 procent die gemiddeld door kenners was verwacht. Volgens Destatis was de toename vooral te danken aan plussen bij onder meer bedrijfsmachines, elektronica en optische producten. Ook in de bouw nam de productie toe. Wel was er sprake van een lagere productie in de belangrijke Duitse auto-industrie. Die heeft het al langer moeilijk door met name een zwakkere vraag en felle concurrentie.
Twee jaren van krimp
Mede door de zwakte in de industrie liet de Duitse economie in de afgelopen twee jaar nog krimp zien en voor dit jaar wordt slechts een minimale groei verwacht voor de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.
In september groeide de industriële productie met een herziene 1,1 procent op maandbasis. In een commentaar schrijft ING-econoom Carsten Brzeski dat daarmee voor het eerst sinds begin 2024 de productie twee maanden op rij is gegroeid. Brzeski zegt dat er voorzichtige tekenen zijn dat het dieptepunt voor de Duitse industrie nu eindelijk achter de rug kan zijn, hoewel er structurele uitdagingen blijven zoals onder meer hoge energiekosten voor bedrijven.
Vrijdag kwamen ook al beter dan verwachte cijfers over de Duitse fabrieksorders. Die gingen in oktober met 1,5 procent omhoog op maandbasis.
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Ontvang waardevolle artikelen, checklists, interviews en whitepapers in je mailbox.
Vacatures
Markt Update
Personalia
Whitepapers
Vragen over adverteren?
Kan ik je van dienst zijn met een toelichting of advies? Bel of mail gerust. Ik neem graag de tijd voor je.
Daan Commandeur
Partner Manager