CEO ABN AMRO waarschuwt voor impact AI

Marguerite Bérard: 'De meest ingrijpende revolutie die we zullen meemaken.'

Marguerite Bérard, CEO van ABN AMRO, denkt dat de impact van AI ingrijpend zal worden, zowel voor bedrijven als voor mensen. “Deze technologie vervangt zeker bepaalde taken van mensen. Het maakt ons productiever”, zegt ze in een interview in de Financial Times.

“Ik denk dat deze revolutie waarschijnlijk de meest ingrijpende is die we in ons leven zullen meemaken. En ik heb het niet alleen over onze bedrijven, maar ook over ons als burgers. Het roept veel fundamentele vragen op.”

ABN maakte in november bekend het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken te verminderen. De verwachting van de bank is dat kunstmatige intelligentie (AI) het werk van medewerkers kan overnemen.

In de Financial Times vertelt ze hoe ze het personeel denkt te winnen voor AI. Medewerkers die toegang wilden tot Microsoft Pilot, moeste hiervoor hun budget voor ontwikkeling en training gebruiken.

“Als de raad van bestuur had gezegd: ‘We willen dat jullie allemaal Copilot nu gebruiken, en er zal worden gecontroleerd of jullie het ook daadwerkelijk gebruiken’, dan hadden we weerstand ondervonden”, aldus Bérard. “Op deze manier kon de bank de acceptatie van AI bevorderen met behoud van het draagvlak onder het personeel, terwijl er toch in een hoog tempo vooruitgang werd bereikt.”

 

Gerelateerde artikelen