Btw-tarief op cultuur, sport en media blijft negen procent

Ook voor betalingen voor 2026 komt er geen naheffing btw.

Het btw-tarief op cultuur, sport en media blijft negen procent. De verhoging van dit btw-tarief, die was voorgesteld in het Belastingplan 2025, gaat niet door.

In het Belastingplan 2025 stond dat het btw-tarief op cultuur, sport en media met ingang van 1 januari 2026 omhoog zou gaan van 9 naar 21 procent.

Op verzoek van de Tweede Kamer is onderzoek gedaan naar alternatieve maatregelen voor deze btw-verhoging. Dit onderzoek is nu afgerond en er is een alternatief gevonden.

Daarnaast wordt de eerder afgesproken overgangsregeling uitgesteld. Dat betekent dat het btw-tarief van 9 procent blijft gelden. Ook als het gaat om vouchers voor enkelvoudig gebruik en betalingen die na 30 juni 2025 worden gedaan, voor prestaties in 2026.

Gerelateerde artikelen