Banken matigen onderzoek naar risico’s non-profits

Verenigingen met minder dan een ton omzet zijn voortaan minder riskant.

De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) heeft twee aanpassingen gedaan in de NPO Sector Standaard, voor non-profitorganisaties. De aanpassingen leiden tot meer duidelijkheid en minder administratieve lasten voor kleinere non-profitorganisaties, zeg maar de goede doelen, verenigingen en stichtingen.

Deze NPO Sector Standaard is bedoeld om banken te ondersteunen bij het uitvoeren van risicogebaseerd klantonderzoek bij non-profitorganisaties

In de nieuwe versie wordt verduidelijkt dat als een vereniging jaarlijks niet meer dan 100.000 euro aan omzet heeft en de activiteiten vrijwel uitsluitend plaatsvinden in Nederland, met sporadische transacties met EU-landen, dit gezien moet worden als een risicoverlagende factor in het klantonderzoek.

Deze Sector Standaard is in 2023 tot stand gekomen na goed overleg met verschillende brancheorganisaties uit de sector, DNB en het ministerie van Financiën.

Gerelateerde artikelen