Animo van bedrijven voor EIA-subsidie loopt terug

Voor 3,2 miljard aan investeringen belastingvoordeel aangevraagd.

Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar minder vaak gebruikgemaakt van een subsidieregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen, zoals warmtepompen en zonnepanelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), die de regeling uitvoert. Met die EIA-regeling kunnen ondernemers 40 procent van de investeringskosten aftrekken van de fiscale winst.

In totaal lag het aantal keren dat ondernemingen gebruikmaakten van die zogeheten EIA-subsidie ongeveer een derde lager dan een jaar eerder. Zij vroegen in totaal voor ruim 3,2 miljard euro aan energiezuinige investeringen belastingvoordeel aan. Deze investeringen leveren een energiebesparing op die vergelijkbaar is met het jaarlijkse energieverbruik van 584.000 huishoudens. De energiebesparing blijft hiermee ongeveer gelijk aan 2023.

De RVO denkt zelf dat het verminderde animo mogelijk komt doordat bedrijven in de afgelopen jaren versneld meer energiebesparende investeringen hebben gedaan in verband met de hoge energieprijzen.

Bedrijven dienden de meeste aanvragen in voor investeringen in zonnepanelen, accu’s voor de opslag van duurzaam opgewekte elektriciteit en energiebesparende maatregelen voor nieuwe vervoersmiddelen.

Het meeste geld gaven ondernemers uit aan de opslag van elektrische energie (batterijen), het energiezuiniger maken van bestaande bedrijfsprocessen en de aanschaf van zonnepanelen.

Gerelateerde artikelen