Duitse economie vrijwel gelijk

Duitse economie blijft bijna gelijk met een krimp van 0,1 procent in het tweede kwartaal.

De economie van Duitsland is in het tweede kwartaal gekrompen ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat wordt bevestigd in definitieve cijfers van het Duitse federale statistiekbureau. De grootste economie van Europa kampt met de impact van de internationale handelsconflicten en de vertraging van de wereldeconomie.

Volgens het statistiekbureau kwam de krimp, zoals eerder gemeld in voorlopige cijfers, uit op 0,1 procent, tegenover een groei van 0,4 procent in het eerste kwartaal. Economen gingen gemiddeld ook uit van een achteruitgang met 0,1 procent. Op jaarbasis is de voornamelijk op export gerichte economie tot stilstand gekomen, tegen een groei van 0,6 procent in de voorgaande periode.

In 2025 is het overschot Aof-premie opgelopen tot ruim 40 miljard euro! Veel werkgevers in Nederland hebben bijgedragen aan dit overschot. Met MassaalBezwaar.nl gaan we dit overschot terugvorderen van de overheid. Bereken nu jouw mogelijke teruggave.

(bron: ANP)

Gerelateerde artikelen