Bedrijven moeten steeds langer wachten op betalingen

Mkb-ondernemer wachtte dit jaar 43 dagen op betaling
De vraag naar extra werkkapiitaal kan oplopen tot 8,5 miljard euro.

Wereldwijd moesten bedrijven in 2024 gemiddeld 62 dagen wachten op hun. Dat is twee dagen langer, in vergelijking met 2023. In Europa bedroeg de wachttijd 58 dagen, eveneens een verslechtering van twee dagen. Dat rapporteert  Allianz Trade. De kredietverzekeraar onderzocht hoe lang bedrijven moeten wachten op de betaling van hun facturen, bekend onder de term DSO of Days Sales Outstanding.

Mede doordat bedrijven langer moeten wachten op hun geld hebben ze steeds meer werkkapitaal nodig om hun dagelijkse business te financieren. Omgerekend in ‘dagen omzet’ steeg de mondiale WCR (Working Capital Requirements) met +2 dagen naar 78 dagen in 2024. Dat is het hoogste niveau sinds de kredietcrisis (2008).

In Europa steeg de WCR voor het derde jaar op rij met vier dagen naar 67 dagen. Als de tarieven die Trump aankondigde op Liberation Day volledig worden doorgevoerd, hebben Europese bedrijven 8,5 miljard euro nodig aan extra werkkapitaal.

“DSO is een belangrijke financiële indicator die iets zegt over de financiële gezondheid van bedrijven”, zegt Johan Geeroms, Director Risk Underwriting Benelux van Allianz. Stijgende DSO’s in Europa en andere regio’s in de wereld zijn vooral een waarschuwingssignaal voor verslechterende liquiditeit.”

“Ze worden afhankelijker van banken omdat ze extra geld nodig hebben. Maar die banken trappen juist op de rem omdat de DSO verslechtert.”

Gerelateerde artikelen